Корону – його Величності Слову!

22.08.2018 13:06
Вікторія Семенова
 
Віка з дитячою письменницею Таїсією Цибульською та  Тетяною Прозоровою
 
Це все так схоже на красиву казку... Наша Віка Семенова – переможець Міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода коронація слова-2018»! І все-таки, все таке справжнє – гостинний Київ, Палац дітей та юнацтва, зустрічі з сучасними письменниками, інтерв’ю для новин та дитячих видань, пресконференція, червона доріжка... «Віко, ти – зірка!» – сказали їй на сцені. А вона й справді, засяяла, ніби зірочка. Хоча... а чому – «ніби»?... Віка – «іскорка». «Іскорки» – так називається творча Літературна дитяча студія КЗШ № 114, яку дівчинка відвідує вже два роки. Дівчинка відчуває душею не тільки красу природи та її образи, а ще й красу українського Слова, його можливості передати тонкощі життя, музичні переливи української мови.
Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова»-2018 в цьому році розділився на два конкурси: для дорослих і дитячий. Чому цього року аж дві «Корони», розповіла в ефірі Українського радіо в програмі «Сьогодні. Вдень» засновниця премії Тетяна Логуш:
«Молода КороНація» дає можливість юним письменникам стати відомими письменниками в перспективі. Дитяча номінація включає твори для дітей, які дорослі пишуть, твори для дітей, які пишуть діти й третю ми зробили рубрику, де діти пишуть для дорослих. Дитина іноді до мами хоче достукатися, до батька, а батьки зайняті. І діти писали якісь маленькі есе, оповідання, казки, фентезі. Це буде платформа, де будуть стимулювати дітей до творчості, спілкування між собою та з досвідченими письменниками».
У лютому Віка, разом з керівником Тетяною Прозоровою, подають заявку на участь у «Молодій КороНації слова», номінація «Пісенна поезія», твір «Струмок Мелодії...». Псевдонім дівчинка взяла собі теж мелодійний – Весняна Квітка, і, хоча надворі ще господарювали хурделиці та сніговії, у серці звучала музика... Так і народився цей красивий твір:
 
СТРУМОК МЕЛОДІЇ
 
Звучить мелодії струмок,
І мова лине до зірок.
Біжить струмок не припиняє,
Ах, як мелодія лунає!
 
Камінчик за камінчиком – мелодія 
змінилась!
Ця музика – для кожного 
по різному звучить.
На Батьківщині на моїй лунає вона мило,
Бо я своїй родиноньці радію 
кожну мить!
 
Ні, нам не можна забувати,
Які казки читав нам тато,
Які пісні співала мама –
Вони у серденьку звучали!
 
Я так її люблю-люблю, оцю мелодію струмка!
І душу назавжди мою вона 
заполонила,
І ллється мова, мов струмок, 
що скрипочка легка!
Бо рідна тут моя земля і тут я 
народилась!
 
Звучить мелодії струмок,
І мова лине до зірок.
Біжить струмок не припиняє,
Ах, як мелодія лунає!
Вікторія СЕМЕНОВА
 
 
Мабуть, найважче було чекати оголошення переможців конкурсу – цілих три місяці! І ось – Віка на великій сцені, серед інших переможців!
 
А ви - знаєте, як збуваються мрії?
 
Р.S. Коли перечитала замітку, вирішила додати до неї ще один вірш Віки, який, можливо, допоможе збутися мріям інших дітей. Колись давно вона написала ось такі рядки:
 
Талант знайдеться в кожному,
Ти тільки знай, він в тебе є!
Не сиди за телефоном,
Не марнуй життя своє!
 
А мерщій до нас іди,
Свій талант ти прояви!
І таланти є в нас різні –
Покажи їх, ще не пізно!
 
Стань письменником, 
спортсменом,
Танцюристом, суперменом.
Ти усім відомим станеш,
Медалей купу назбираєш!
Вікторія СЕМЕНОВА, 
КЗШ №114
 
Отже, вперед, до своїх мрій, діти!
 
Тетяна ПРОЗОРОВА,
м. Кривий Ріг