Мовою серця - говорить Кривий Ріг

11.02.2017 13:45
Вперше, 19 січня, в Криворізькій   загальноосвітній школі № 114, зібралася дитяча літературна студія «Іскорки». Цей захід відбувся в межах майстер-класу для молодих спеціалістів навчальних закладів Інгулецького району «Використання хмарних та веб-2.0 технологій як запорука набуття учнями соціальних компетентностей».
 До дитячої літстудії входять учні четвертих та частина учнів 3-В класів. Ця чудова дитяча громада, яку ви бачите на світлинах, вже давно залюблена в світ поезії і кожен вже сказав в нім своє слово.   
У цей день, ми згадали події минулого року й поділилися планами на майбутнє...
«Мовою серця» – однойменна назва Всеукраїнського фестивалю, що проходив влітку в м.Івано-Франківську (організатори Роман Бойчук та Ольга Бреславська), в якому і я мала нагоду прийняти участь. Мовою серця – спілкуються всі творчі люди й чудово розуміються. Всі ми з учнями – просто добрі друзі... ну, можливо тільки, що той, хто старший – має певний досвід і може й хоче поділитися ним з малечею, які вже й самі немало навчились.
Усі радо привітали з нагородами учасниць п’ятого Міжнародного фестивалю духовної музики й поезії «Зірка Різдва»: Оленку Вакульчук та Настеньку Коржук. Фестиваль проходив цьогоріч, 14 січня в м. Запоріжжя. Твори дівчаток разом з моїми увійдуть до нового альманаху Фестивалю, який закликає всіх людей до миру й об’єднання (організатори Світлана Скорик, Радислав Власенко). 
Також варто відмітити міський конкурс «Срібний Пегас» (м. Кривий Ріг, літоб’єднання «Саксагань», 2016 рік), адже, коли приймала в нім участь, хвилювалась вся команда, за віковими особливостями молодші школярі прийняти участь в нім не змогли, тому хвилювались за школу.
Згадали й відкриття нашого Дитячого радіо (вересень 2016р., в якому  учні приймали активну участь).
Тонкий колорит і величезне задоволення надали цій зустрічі відео-твори талановитих композиторів Тетяни Мірошниченко (пісня «Різдвяна заметіль» на слова Т.Прозорової, так ніжно й мелодійно виконана автором музики), а також музика Віктора Охріменка, написана по мотивам картин Галини Зінько й представлена автором у вигляді відеосюжету «Уявити казку», а гумористичний вірш В. Охріменка, на цю тему, з розумною повчальною ідеєю, не залишив байдужим нікого. Також говорили на заході про пані Євгенію Пірог (м.Київ), талановиту письменницю, автора багатьох дитячих книжок, які вона щедро дарує малечі.
Як результат цієї зустрічі – залишилась на згадку збірочка творів учнів «Різдвяні візерунки», складена ними одночасно в онлайнпрезентації під дбайливим патронатом завуча нашої школи – Офіцинської Ірини Володимирівни.
... а після офіційної зустрічі, всі радо перебралися в нашу шкільну бібліотеку – рідну пристань, де проходять найкращі хвилини, де завжди привітно зустрічає господиня цього книжкового храму, бібліотекар – Маслова Ірина Миколаївна... Тут ми продовжили наше спілкування, обмін враженнями простою людською мовою – мовою серця...
Дорогі мої друзі, я вдячна усім  Вам за ці осяяні творчими думками усмішки наших дітей, за ту турботу до рідного слова, рідної мови, яка так щиро сприймається молодим поколінням. Дякую Вам за те прагнення миру і гармонії, які ви несете в Світ, а особливо в світ Дитини; за мову Вашого серця, щирі твори, за небайдужість до нашого сьогодення і віру в щасливе майбуття!
Імпровізуйте, творіть, віршуйте мовою серця! Людина, яка розуміє мову серця – красива душею і обличчям, вона ніколи не буде жорстокою. Якщо всі люди розумітимуть мову серця – зникнуть війни і біль та розквітне наша Земля усмішками доброти й веселками радості.
З повагою до всіх – 
Тетяна Прозорова, 
м. Кривий Ріг