Неодноразова учасниця «Битви поетів» Анастасія Лукій: «Роль стабільної фіналістки мені до вподоби

29.02.2016 11:26

Кажуть, талановита людина – талановита у всьому. Ці слова стосуються Анастасії Лукій, юної поетеси із Ямполя Білогірського району Хмельницької області. Тому, що вона не лише пише поезію, а й грає на гітарі та займається художньою гімнастикою. Дівчина неодноразова учасниця творчого проекту «Битва поетів», а ще…. полюбляє білі ромашки та слухати «Бумбокс».

 

- Доброго дня, Анастасіє! У скільки років почали писати свої перші вірші? Що спонукало вас до такого самовираження? Можливо якість зміни у житті?

-  Поняття про римування рядків я отримала від мами ще в дошкільному віці. Ми разом писали чотиривірші із сестрою й мама нотувала їх у темно-зелений блокнот, відкоригувавши. Мій перший абсолютно самостійний вірш був написаний у початкових классах, коли на уроці  основ здоров'я ознайомлювалися з правами людини.  Вчителька задала завдання написати вірш на тему "Я маю право". Він був доволі змістовний, та відновити його у пам'яті я не в силі. Проте прекрасно пам'ятаю, що того ж дня, усвідомивши свої можливості, я повернулась додому і написала вірш мамі. І я вважаю його першим віршем, оскільки він був створений за власним бажанням:

Моя матуся гарна, чарівна,
Вона миліша навіть за фіалку.
Вона - мій скарб, вона - доля моя,
Бо все ж таки все з мами почалося…


- Наразі ви є студенткою, як поєднуєте свій час із заняттями та творчістю?

-  Дуже просто. Маю вільну хвилинку і бажання - щось творю, не завжди варте уваги, але тим не менше.

 

Ви – лірик. Чи задумувалися над іншими жанрами, наприклад, щодо прози. Тут, окрім натхнення, потрібна і техніка, і великий багаж знань, і, безперечно, терпіння. Ви – терпелива людина?

 - Задумувалась. Навіть пробувала. Але на даний момент збагачую багаж знань. Терпима на рахунок важливих і серйозних речей, а щодо довгої черги в магазині чи банку (особливо, коли поспішаю) - я геть нетерпляча.

 

Щодо соціального спрямування: чи пишете щось серйозне, над чим люди б замислилися і переосмислили проблеми суспільства в цілому? 

- Зізнаюсь, я жодного разу не писала з метою, аби "люди переосмислили проблеми суспільства". Але соціальна тематика присутня у творах. Не маю на меті повчати читача, маю на меті конкретизувати для себе те, чому навчилась.

 

- Улюблені письменники, поети, які надихають вас на творчість, з яких варто брати приклад, на вашу думку?

-  Я, як головний герой Чарлі Стівена Чбоскі вважаю найкращою книгою ту, яку прочитала востаннє. Думаю, що у кожного письменника і поета є чому повчитись. Люблю сучасну літературу, але зараз змушую себе частіше звертатись до класиків. Не маю кумира, тому й читаю все, що потрапляє до рук.

 

- У яких творчих конкурсах брали участь?

- Дуже полюбляю такі речі. У нас у місті є літературний музей, де часто проводяться тематичні вечори і творчі семінари. Із проекту "Завдання завтрішнього дня" найбільше запам'ятала Сергія Пантюка. Він подарував молоді величезний об'єм власного досвіду! Беру участь у "Битві поетів", що проводиться в останніх числах кожного місяця. Ще в Хмельницькому є соціально-культурний центр "Сорока". Вирішила зазначити про нього, оскільки вважаю заклад вартим уваги. Там проводяться заходи, спрямовані на всебічний розвиток,  вирує атмосфера затишку й грає жива музика. На рахунок конкурсів, то стараюсь брати участь постійно, це цікаво.

 

- Ви є неодноразовою учасницею творчого  конкурсу «Битва поетів», що проходить у Хмельницькому. Як дізналися про конкурс? Ваші враження від проекту?

- Про "Битву поетів" дізналась від подруги, що мене проінформувала. Вирішила спробувати. Проходить «битва» поетапно, у стилі батлу. Пара поетів читають вірші, сильніший іде далі. Я тричі доходила до фінального етапу. Якщо чесно, роль стабільної фіналістки мені до вподоби. Враження позитивні, оскільки участь у своєрідних змаганнях збагачує досвід талановитої молоді. Тому запрошую на «Битву поетів», у нас весело і цікаво!

 

Кажуть, талановита людина – талановита у всьому. Окрім літературних доробків, займаєтеся малюванням, гімнастикою. Це спосіб відпочинку чи щось інше?

- Моя майбутня професія пов'язана з музикою, тому вона займає перше місце у категорії хоббі. Крім того, важливу роль у моєму житті займає спорт: легка атлетика, волейбол, гімнастика... Вважаю фізичний розвиток обов'язковим! Велике щастя - мати можливість подорожувати. Цікавлюсь психологією і хотіла б вільно володіти англійською. Взагалі погоджуюсь із твердженням, що зайнятість - є ліками від багатьох недуг. Чи є дані речі способом відпочинку? Скоріше, поєднанням приємного з корисним.

 

- Яка ваша мрія?

- Колись на одному психологічному семінарі розповідали, як правильно ставити собі цілі. У мене більше цілей, аніж мрій. Тобто, я чогось хочу, а значить - це буде, як говорив Генрі Форд. А до мрій належать інколи дивакуваті ідеї, й збагнути не можу, звідки вони беруться... Здається, вони в мені ще з народження. До прикладу, я би хотіла зловити хвилю на дошці для серфінгу. Але усвідомлюю, що це потребує неабияких тренувань, що це набезпечно і потрібно тривалий час пожити поблизу моря, але присутнє ось таке бажання й що з ним поробиш? А мріяти ніхто не забороняє...

 

- Що побажаєте читачам газети?

- Читачам побажаю гарного настрою, натхнень та благополуччя. І прийде все, якщо вірити...

- Дякую Анастасіє за теплу розмову. Наша редакція бажає вам гострого пера, творчих злетів та нових перемог!

Ознайомитися із творчістю юної поетеси можна у «ВК» за адресою:https://vk.com/anastasiya_lucky193

 Юлія МЕЛЬНИК