«Нова ера червоної троянди» - поетична збірка Лесі Руснак

09.11.2017 19:22
Нещодавно, теплими осінніми днями, у Кам’янець-Подільській  центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи  відбулася презентація збірки «Нова ера червоної троянди» Лесі Руснак (Приліпко).
Сама ж авторка розповідає: «У читачів, напевно, виникає питання чому я так назвала свою збірку  «Нова ера червоної троянди»? А я відповім… У житті кожної жінки і дівчини настає етап, коли вона розуміє, що так як раніше вже ніколи не буде, і маса нових подій кардинально змінює життя на «до» і «після». І в моїй історії відбувся такий етап. Червона троянда уособлює в собі жінку, її ніжну, пристрасну сутність.»
У збірку ввійшли поезія та проза написані за 8 років Лесею Руснак. Вірші викладені у зворотному, хронологічному порядку – від найновіших до найперших.
Книжка поділена на 6 розділів. Кожен з них зачіпає різноманітну тематику та має нетипову назву. Наприклад: «Кохання буває як світло, а часом, як дика пітьма…» Найбільший розділ в збірці присвячений саме ліриці кохання. Не оминула авторка і патріотичну тему, тему батьків та родинного дому. Вона каже: «Я не могла залишити поза увагою філософську та пейзажну лірику, це як одне ціле зі мною. З природи я черпаю натхнення, а мої будь-які роздуми перетворюються у філософські вірші». 
Передостанній розділ книжки містить перші вірші поетеси. Вона зізнається, що навмисно їх включила до книжки, оскільки вважає, що читачеві буде цікаво дізнатися як вона писала раніше.
Останній розділ присвячений прозі. Тут вміщено небагато прозових творів, проте всі вони є різножанровими.
Леся Руснак насамкінець додала: «Мою поезію прикрашають щирі та сповнені тепла малюнки, які виконані моєю подругою Ларисою Смолінською, за що я їй дуже вдячна. Саме поетичне слово і художнє оформлення робить збірку такою, якою я хотіла її бачити, і сподіваюся, вона сподобалася багатьом моїм колегам по перу, які прийшли у день презентації підтримати мене, порадіти разом зі мною».
Поетеса не зупиняється на досягнутому. З-під її пера злітають нові вірші та проза, які можна зустріти на теренах інтернет-простору. А нам, читачам, залишається побажати автору з чудовою назвою книжки «Нова ера червоної троянди» натхнення, щедрої Музи та нових творчих злетів! 
Юлія МЕЛЬНИК