Презентація книги «Обпалені крила» у Києві

06.03.2019 13:55
У Києві, 26 січня, у бібліотеці Дружби народів відбулася презентація книги «Обпалені крила» в межах фесту «Ох, не однаково мені!» редактора-упорядника Серго Сокольника, видавця Олега Федорова.
 
 
 
 
До книги увійшла поезія шістдесяти авторів з різних куточків України та закордону.  Концепція книги є певною мірою відображенням повсякденного життя в усіх його проявах, з усіма радощами, негараздами та сподіваннями.
Як пише у своїй передмові до книги Серго Сокольник: «Працюючи над збіркою «Обпалені крила. Поезія сучасної України», я обрав за мету поетичне осмислення сьогодення. Я зібрав колектив авторів, кожного з яких можна сміливо назвати «діючим вулканом» поезії. Цікаво, що серед учасників проекту є автори, які на даний час проживають за кордоном, тому книгу можна вважати міжнародною. Цікавим є їхнє сприйняття сьогодення як погляд з відстані.»
Серго Сокольник літератором став порівняно нещодавно, проте, розпочавши писати, проаналізував ситуацію  і відчув на собі усі складнощі і негаразди літературних буднів.
– Про це у нас «не люблять говорити», але я візьму на себе сміливість і, можливо, вперше в українській поезії, зроблю невеличкий аналіз недоліків літературного життя країни для того, щоб читачі розуміли, в яких умовах деколи доводиться працювати поетам і, що їхня праця зовсім не мед. – зазначив поет.
Він переконаний, що сучасна поезія не повинна наслідувати певних харизматичних класиків, які ненавмисне задали колективні «геніально-тупикові» напрямки наслідування, а торувати власні нові шляхи. 
– Поезія – елітарне мистецтво. Проте, коли елітарність існує лише сама для себе, то кому і навіщо вона потрібна? Ми ж творимо для людей, чи не так? – каже поет.
У збірку «Обпалені крила» увійшли достойні автори, котрі несуть на вівтар Вітчизни найкраще, що мають – своє мислення, свою поезію, яка запалює серця людей.
 
Післясмак однієї зустрічі
 
Відгуки авторів книги «Обпалені крила», які були присутні на презентації у Києві:
 
Василь Щербюк:
Літературний фестиваль, м. Київ «Ох, не однаково мені»! Острівець сучасної поезії, де були презентовані дві неймовірно глибокодуховні книги сучасної поезії. Тепла дружня атмосфера об’єднала знайомих, малознайомих і зовсім незнайомих з різних куточків України. Відбулося це завдяки сучасному енерджайзеру українського поетичного слова Серго Сокольника, чарівної ведучої Світлани Соболевської, видавця Олега Федорова (як виявилося – земляка), чесного, незаангажованого жюрі Ярослава Чорногуза, Маргарити Шеверноги, Віктора Крупки, харизматичного Сергія Лазо. Дружньо обнімаю всіх! Щиро дякую за прекрасне свято! 
 
Галина Сливка: 
Враження... Враження від Київських зустрічей... Я звикла сприймати нове середовище, нових людей не зовнішніми проявами, а отим резонансом від дотику до їхнього внутрішнього, післясмаком, ледь вловимим шлейфом аромату.
Із деякими поетками і поетами ми сплелися словом і дотиком до душі вже раніше, читали, переживали, відгукувалися на сокровенне, що зачіпало, хвилювало, бентежило, будило. І я чекала, мріяла про зустріч, аби побачитися, зігрітися, набутися, надихнутися.
Тим магнітом, внутрішнім пломенем, на який відгукнулися ми, став Серго Сокольник із ідеєю книжки «Обпалені крила». Поезія сучасної України”. Тож зустріч співавторів цього поетичного сплаву осмислень нашого особистого і суспільного сьогодення стала природнім виявом живизни цієї збірки, її яскравої життєтворчої сили. 
 
Тетяна Строкач:
Фестиваль «Обпалені крила» 
(враження) 
Слово дзвенить поетичне, 
Пісня наповнює келих. 
Зустріч чарівна, незвична 
В бібліотечний оселі. 
Знані поети й відомі, 
І автори - початківці 
В залі у дружньому колі – 
Разом зібралися в збірці! 
Вірші весь вечір лунають! 
Всі, немов давні знайомі. 
Поруч були в віртуалі, 
Нині – в гостинному домі. 
Швидко минули години... 
Потяг, автобус чекає. 
Стрінемось ще неодмінно! 
В серці надію плекаєм!
 
Дякую Вам, друзі!!! 
 
Післясмак зібрала з мережі 
Фейсбук і записала
Тетяна ПРОЗОРОВА 
м. Кривий Ріг
Статтю підготувала 
Юлія МЕЛЬНИК