Сьогодні помирає порядність...

27.06.2017 12:13
Сьогодні помирає Порядність. Помирає тихо, непомітно, забута людьми, помирає без надії, що хтось по-християнськи запалить свічку біля її голови.
Помирає Порядність. Не від страшних невиліковних хвороб, тому що мала гарний імунітет на різні віруси, не від похилого віку – жила вона тисячоліття в душах наших предків під час воєн та інших страшних катаклізмів, до того ж зберегла обличчя без гримас ненависті та покори.
 Безліч людей любило її. Багато з них обрали шлях пожертви своїм життям в ім’я Порядності. Для неї матері ростили своїх немовлят, перетворюючи їх у захисників Батьківщини та роду.
 Сьогодні помирає порядність і ніхто не помічає. У передчутті та агонії смерті вона не може далі забезпечити рівновагу між людьми. Ніхто обліку не веде, але у Небесної Канцелярії ми всі будемо відмічені, як убивці. День за днем, накидаючи паранджу на людські серця, намагаємось предстати героями, захисниками ідеалів, країни, роду…
 Давно вже ми не залишалися для розмов наодинці з Порядністю, вважаючи її відсталою та несучасною. Бідна Порядність, ніколи вона не приносила грошового багатства, влади або бажання почувати себе на верхівці піраміди. Проста та скромна, вона служила завжди тим, хто знав як працювати чесно, без винагороди та зайвого галасу. Кидаємось у крайнощі, виправдовуємо брехню, поважаємо фальш та насилля, усуваємо Порядність з почесного місця, на яку коронували її тисячоліття та сам Бог.
  Замість святих цінностей, одягнута у фальшиве вбрання, стверджується Брехня, якої ми кожного разу приносимо пожертви у вигляді Свободи, Правди та втрачаємо надію на справедливу політичну доктрину. Помирає Порядність. Потрібно б було принести їй польові квіти з ароматами степів, обсипати шлях листвою та пелюстками вікових лісів, напувати її водою з 
вічного джерела. Але немає нікого поруч та руйнуючий вітер уносить все це… 
Людмила ХОРЬКОВА, 
м.Кривий Ріг