Цілющі краплини рідного джерела...

09.11.2017 18:56
Ми живемо в непростий час: це – час неперевершених змін як в усій інфраструктурі країни, так і в кожному з нас окремо, це – час воєнних подій на Сході, час становлення нашої країни. Українська література зараз переживає теж непрості часи. Проте, попри всі складнощі, саме в цей час, одночасно з іншими книгами, виходили і виходять волонтерські колективні збірочки. Незважаючи ні на що, автори об’єднуються і за власний кошт, а іноді й за кошти меценатів видають свої твори окремими українськими виданнями.
 Так, влітку цього року, вийшла Книга присвячена пам’яті Т.Г.Шевченка «Огні горять». До збірки увійшли твори 32 авторів із України та зарубіжжя. До уваги читача представлено не лише поетичні твори, але й малу прозу та публіцистику. Подвійна радість ще й від того, що в цьому проекті приймали участь багато тих поетів, які давно знайомі, це, справді, дружній проект.
Особлива подяка Таїсії Цибульській, упоряднику цієї збірочки, яка створила її і взяла на себе всі організаційні клопоти. Отже, світ отримав ще одну змогу краще зрозуміти Великого Кобзаря, подивитись на нього нашими очима, а ми – ще раз показали, що Тарасове Слово живе, доки ми його пам’ятаємо, доки пишеться нам, доки шануємось разом.
До цього проекту Таїсія вже організовувала волонтерські літературні проекти «Осінь у камуфляжі» та «Він, вона і війна». 
Таїсія народилася на Кропив-ниччині (Кіровоградщині), смт. Компаніївка.
Зараз проживає в м.Кременчук Полтавської області. Одружена, має двох дітей. Публікувалася в різноманітних альманахах, збірниках та дитячих журналах. В авторському доробку має ліричні поезії, вірші для дітей, казки та оповідання. Автор книг «Неслухняне сонечко» (вірші для дітей) та «Дорога до тебе» (поезія). Лауреат премії ім.Юрія Яновського (2016р.). Член ради Спілки літераторів «Славутич».
А ось, як пише відома поетеса Наталя Данилюк, уже другий рік поспіль мальовнича Волинь зустрічає авторів «Клубу Поезії», чиї вірші увійшли до колективних збірок – цього разу це «Мотиви ріднокраю» та «Опалені рими» (упорядник Олександр Печора). Олександр Печора – в літературі людина відома, поет, гуморист, пісняр, очолює Лубенську міськрайонну організацію товариства «Просвіта», заснував і на громадських засадах редагує історико-краєзнавчу  і літературно-мистецьку газету «Ріднокрай».
Член Національної спілки журналістів України, а також творчий батько багатьох чудових видань. (В минулому році це були збірочки «Мислити і жити українно» та «Пісні про рідне і близьке».). У збірнику «МОТИВИ РІДНОКРАЮ» представлено 29 авторів, а у збірнику «ОПАЛЕНІ РИМИ» – 39 авторів. Всього в обох
книжках містяться вірші та пісенні тексти 50 українців від Криму до Закарпаття, а також проживаючих за кордоном. Книги побачили світ завдяки меценатській підтримці Миколи Серпня.
А триденні надзвичайно цікаві екскурсії організував Віталій Назарук.
Щира подяка невтомним творчим побратимам Печорі, Серпню і Назаруку за колективні збірочки, за цікаві і насичені екскурсії українськими святинями та історичними місцями, за можливість знову зустрітися з чудовими
талановитими людьми!
Наталя поділилась побаченим у своїх віршованих рядках:
 
***
Вже вдруге Волинь об’єднала 
поетів
Під небом льоновим, на фоні озер,
Де стільки ідей для красивих 
сюжетів: 
І велич церков, і Будинок химер...
І Любартів замок, величний та 
гордий,
Де вежа коронна підперла 
блакить, 
І тихого Стиру мрійливі акорди,
Що між берегами спокійно 
бринить.
Цілюща вода зі святої купальні –
Пірни і відчуй ці дари неземні,
Подякуй молитвою 
Праведній Анні,
І знов у дорогу – навстріч новизні!
Де Божа Гора, і святиня-Почаїв,
Що блиском і величчю сліпить 
здаля,
Криштальних озер голубі 
виднокраї,
Котрими багата ця щедра земля.
А далі – слідами козацької слави
Майнути й відчути звитягу віків...
Пірнути у Світязь безмежний, 
ласкавий,
Вдихнути дощу аромати п’янкі.
Й радіти, що випала знову 
можливість
Між цих дивовижних красот і 
святинь
Вдивлятись в обличчя, прості і 
щасливі,
З якими тебе поріднила Волинь.
© Наталя Данилюк
 
Плине час... і до друку готується новий проект....
Це поки що маленький секрет, але відома українська поетеса Любов Сердунич, просвітниця, фольклористка, автор і упорядник багатьох видань готує до виходу в світ другий випуск «Літературної топоніміки», у який ввійдуть твори про рідні міста, ріки і села авторів з усієї України. Дуже важлива і потрібна людям, як на мою думку, книга і її вже з нетерпінням чекають читачі.
Всі проекти різні, та об’єднує всі одна велика любов до Слова, своєї країни, до людей... а ще – велике бажання зберегти рідну мову і донести її в кожну душу. І це так, Україно, коли люди великого досвіду діляться з іншими своїм здобутком! Хочеться побажати всім не зупинятись, а йти вперед, надихаючи своєю творчістю інших. Нехай слова, цілющими краплинами проникають в кожну душу. Тримаймося разом, тримаймося світла, друзі!
 Автор Тетяна Прозорова,
м. Кривий Ріг