У Кременчузі презентували колективну збірку поезій «Танець семи покривал»

25.12.2018 13:20

Двадцятого жовтня 2018 року в Абонентському відділі м.Кременчук відбулася презентація колективної збірки поезій «Танець семи покривал». Автором ідеї, упорядником та організатором збірки стала кременчуцька поетка Таїсія Цибульська. 

До збірки увійшли твори 32 авторів, від студентів до класиків сучасної літератури, таких як Іван Низовий, твори якого люб’язно надала дочка поета Леся Низова. Ілюстрації до збірки створила художниця Оксана Мазур.
Ідея збірки полягає в розкритті семи граней людської особистості в семи поезіях. В давнину танець семи покривал приносився в дарунок богам, і лише з часом став нести еротичний зміст.  Цей танець є оголенням душі. З кожним покривалом ти відкриваєш якусь частину себе. Ось як пише про ідею збірки авторка передмови, поетка Наталя Данилюк: «Танець семи покривал»…  На перший погляд, назва несе в собі щось глибоко інтимне і втаємничене. Покривало – символ чистоти. Вважається, що чотири покривала символізують стихії: вогонь, воду, землю і повітря. Інші три – тіло, душу і дух. Жінка, що танцює перед нареченим цей танець, скидає з себе покривала, намагаючись передати рухами тіла кожну стихію, кожнісіньку фібру душі. Але назва цієї збірки таїть у собі значно глибший зміст, тому і спектр для тематичного висвітлення тут дуже широкий, як-то кажуть, є де розігнатися творчій особистості». Ведуча заходу Вікторія Сопільняк так сказала про авторів збірки: «Хто ж такі поети? Поети – це не просто люди, які займаються римуванням (хоча вірш може бути і без рими). Вони незвичайні люди. Талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного, а поезія – це стан їхньої душі».
Учасниками презентації стали п’ятеро кременчуцьких авторок – Таїсія Цибульська, Вікторія Сопільняк, Ірина Залюбовська, Людмила Снітко, Тетяна Яковенко; та гості – Маргарита Шевернога (Хмельницька обл.) та Віктор Крупка (Вінницька обл.). Таїсія Цибульська розповіла про роботу над збіркою та представила декого із авторів, які не мали змоги приїхати, зачитавши їх твори. Прозвучали вірші Олександра Козинця, Галини Виноградської, Ірини Бондар (Лівобережної), Ірини Кулаковської.
Особлива тематика збірки вимагала до себе й особливого підходу, тому оформлення та сам захід проходив у східному стилі, і це не дивно, адже багато філософських вчень прийшли до нас саме зі Сходу. Дизайн забезпечила невтомна Ірина Залюбовська, а відкрила презентацію східним танцем чарівна Ірина Руденко. Ось як про танець говорить ведуча Вікторія Сопільняк: «Сам танець завжди був пов’язаний з побутом людини, її народу. Невипадково кожен танець пов’язаний з характером племені, в якому він зародився. Східний танець стоїть осібно серед всіх. Його називають чарівним і спокусливим, пахучим, ласкавим,  казковим. Техніка східного танцю унікальна, сам же він уособлює  життя, рухи танцівниць відкривають загадкові таємниці». Поетичні виступи доповнили музичні номери у виконанні Людмили та Сергія Бояренцевих, Алли Лебедєвої, Юрія Прокопенко. По завершенні презентації на гостей чекала екскурсія центром міста та візит до Міської художньої галереї. А опісля, отримавши вдосталь «їжі духовної», гості та господарі заходу продовжили спілкування за кавою.
Чи не найприємніший момент – це приймати подяку від гостей! 
Маргарита Шевернога: «Дякую особисто Таїсії Цибульській і її чоловіку Олегу за чудову організацію, Людмилі Снітко і її родині за неймовірно теплу гостину і смачнющу їжу, Ірині Залюбовській за цікаву екскурсію, Вікторії Сопільняк за те, що була гарною ведучою презентації, Тетяні Яковенко (і всім-всім) за чудову поезію, теплі слова і гарну компанію! А ще бібліотекарям за прийом, артистам – за насолоду від пісень і танців, глядачам – за цікавість до поезії та особисто до нас, працівникам галереї – за змістовні коментарі до виставлених полотен, кухарям і офіціантці Вікторії за смачну їжу і приязне обслуговування, і всім кременчужанам – за чудове місто, впорядковане зі смаком та любов’ю!»
Віктор Крупка: «Презентація колективної збірки «Танець семи покривал» відбулася у Кременчуці. Учора це затишне місто стало сонячноосінньою столицею поезії. Дійство проходило у відділі абонементу центральної міської бібліотеки і було наснажене особливим шармом та камерним наповненням. Звучала музика, поезія, які чіпають душу, змушують щоразу інакше подивитися на світ. Щиро вдячний організаторам і, зокрема, Таї Цибульській за чудове свято».
 За інформаційну підтримку дякуємо «Кременчуцькій газеті» і, зокрема, Нікі Назаровій. Дякуємо працівникам Абонентського відділу ЦМБ м.Кременчук, зокрема, Інні Хмелик і Тамілі Шпак, що у свій вихідний вони прийняли нас і підтримали захід. Дякуємо гостям та друзям, що прийшли і розділили з нами День народження КНИГИ!
Таїсія ЦИБУЛЬСЬКА