Збірка "У кожного своя дорога" Сергія Мохнюка

27.06.2016 18:19

Книга «У кожного своя дорога» Сергія Мохнюка складається із поетичних творів, що стосуються саме українського загальнонаціонального життя та традицій українського народу.

Творчість Сергія Мохнюка – літопис душі, що гостро реагує на добро і зло нашого буття: «До народу України», «Т.Г. Шевченку», «Біль», «Сьогодення» та інші.

Втім поет не цурається й інтимної лірики, де постає як співець найтонших струн людської душі. На його вірші створюють пісні та музично-композиційні читання «Дві стежини», «Болить душа» та інші.

Виходячи у світ цієї поетичної збірки Сергія Мохнюка, просто постанеш у густій образності, виваженій і водночас глибокій думці, котру прагнеш осягнути розумом і душею. Він намагається донести до своїх читачів розуміння того, що є причиною усіх наших невимовних бід, всієї гіркоти, що відбувається сьогодні на Сході України.

У центрі своєї уваги, поет, громадський  діяч – передусім живе проблематикою свого народу. Незважаючи на різні негаразди, зберіг у своєму серці любов, ніжність, красу і віру в Україну.

Він справжньою любов’ю несе до читачів в своїх творах честь, справедливість і жертовність задля рідної землі. З великим прагненням в своїх віршах він закликає багато стражденний наш народ до миру та єдності.

Із вірша «До народу України»:

«… Станьте браття всі пліч-о-пліч,

За руки візьміться,

Православні й католики

Разом помоліться.

 

За нас з вами, за державу,

За мир та свободу.

Хай добро пошле Всевишній

Нашому народу.

 

Від Хрещатика й за гори

Нехай всюди лине:

«Жила, живе, буде жити

Наша Україна!»

 

Автор прагне високого, духовного, красивого – всього того, що проростає з любові від самого Бога, яке передає для людей кожній сім’ї, родині свою порядність, чесність, духовність вчинків в ім’я народу.

Мені пощастило познайомитися з цією неординарною особистістю, яка врятувала життя багатьом людям, яка чесно і добросовісно працює заради свого народу і рідної України. Завдяки таким самовідданим постатям життя стає цікавішим, змістовнішим і кращим. А їхнє художнє слово об’єднує людей для творення добра. Дуже приємно, що на творчість Сергія надихає поезія Лесі Українки, її життєвий і літературний подвиг.

У музеї Лесі Українки, що в місті Новоград-Волинський на Житомирщині, восени 2015 року відбулася презентація книги - літературно-художнього видання «Самоцвіти України». Серед талановитих авторів з Хмельниччини і всієї України - також ім’я Сергія Мохнюка.

Він лікар – за професією, а поет – за покликанням. Такий висновок напрошується, коли знайомишся з життям і творчістю Сергія Мохнюка. Людина він – високо духовна, як його поезія. Усе променіє в його творчості – і любов до рідної землі, і тривога за народ, і краса простої людини, і яскрава природа України. Минуле у його віршах переплітається з сьогоденням. Він переживає за долю милої Батьківщини, усім єством прагне, аби панував мир, аби земляки не йшли на війну, щоб розквітали наші села та міста. Митець хоче, щоб міцнів дух українців, які з діда-прадіда боролися за волю і незалежність держави, осяяної талановитими, одержимими людьми.

У кожному його рядку – образність, ліричність, щира думка, широта душі. Вона звернена до небесної висоти, всипаної зорями-перлами. І світло тих зір зринає в його поезії, надихає, возвеличує. Кличе жити краще. Бути милосердними, відвертими і відкритими, як того просить поезія.

Роздуми над змістом життя притаманні багатьом віршам Сергія. Окремі з них пройняті найсвітлішими почуттями до коханої жінки. Бо у нього ніжна і добра душа, яка шукає собі споріднену душу. Бо у ньому – віра в торжество справедливості і краси, віра в силу любові. І ця віра та любов тримають на світі, кличуть творити добро, усе робити в цьому житті, аби в душах людей панували злагода та щастя.

Хочеться побажати поету, щоб його творчість була чистою, джерельною, як кринична вода, на многії літа, щоб у нього знаходилися слова, які заворожують читача своєю неповторністю, яскравістю і глибиною думки.

Хай його вірші завжди возвеличують усе високе і святе, роблять людей кращими і мудрішими. Хай його рідна Млинівка надихає на оптимістичні, життєстверджуючі твори. Те, що закладене з дитинства, залишається назавжди. Як і його поезія. Прочитавши вірші Сергія  Мохнюка, запам’ятаєш їх на все життя – настільки вони милозвучні, написані доступною і прекрасною мовою. Мовою поета. Патріота. Вірного сина України!

Віра Римська –

завідуюча музеєм Лесі Українки, 

                                                     заслужений працівник  культури України